Aktualności

          • Tata też czyta

          • Dzień Taty uczciliśmy dołączając do akcji, którą zaproponowała @FundacjaPowszechnegoCzytania pod nazwą #Tatateżczyta

            Na nasze zaproszenie odpowiedział Tata Gai, pan Bartek Dziwak, który zgromadzonym na widowni przedszkolakom i uczniom klas 1-3 przeczytał książkę pt. „Tata Oli zostaje jutuberem” Thomasa Brunstrøma (z serii „Tata i małolata”). Bardzo zabawna książka i zabawny sposób, w jaki czytał ją Tata Gai, to świetne przypomnienie (a dla niektórych, jak się okazało, nowa informacja), że w wolnym czasie albo wieczorem do snu może swojemu dziecku POCZYTAĆ TATA, czyli zbudować bliższą więź ze swoim dzieckiem, podnieść mu poziom inteligencji (tak, to też skutek czytania książek!), rozwinąć wyobraźnię potrzebną do wykonywania prawie każdego zawodu, a w każdym razie do wykonywania go na więcej niż przeciętnym poziomie.

            I wiele, wiele innych korzyści, o których wie każdy mądry Tata.

          • 🐝🍯"Pszczela oaza" - podsumowanie

          • "Pszczela oaza - warsztaty dla dzieci". Zakończenie naszych warsztatów pszczelarskich było naprawdę słodkie: każdy uczestnik otrzymał w prezencie miód smakowy, w słoiczku o sporym rozmiarze, który został zakupiony dzięki pozyskanemu grantowi. Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniałą energię i zaangażowanie podczas warsztatów. To była niezapomniana przygoda z pszczołami.

          • 🌸🌺 W ogrodzie pana Andrzeja🦋🐝

          • W minioną środę (17.06) nasi uczniowie klas 1-3 z wychowawczyniami, paniami Renią i Dorotką, wybrali się z wizytą do ogrodu pana Andrzeja Figury - mieszkańca Zawady.

            Jego ogród to nie jest jednak zwykłe miejsce, ale tajemniczy, magiczny i pełen uroku zakątek, a wizyta w nim to prawdziwa lekcja przyrody - ale nie tylko!

            Dzieci mogły zobaczyć tam różne gatunki roślin ozdobnych, kwiatów, krzewów, roślin zielnych i skalnych, dotknąć, powąchać, a nawet spróbować ziół zerwanych przez gospodarza (była to więc sensoryka w pełnej krasie). Wśród roślin zielnych były: majeranek, oregano, kocimiętka, rumianek, macierzanka, mięta pieprzowa, rozmaryn, melisa, pokrzywa, piołun (tego smaku nikt nie zapomni!), lubczyk, chmiel, cząber, lawenda i inne.

            Dzieciaki z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści pana Andrzeja o drzewach owocowych, wśród których pięknie prezentowała się rajska jabłoń, o ptakach, które odwiedzają ten ogród, o motylach i pszczołach, bez których ekosystem byłby bardzo ubogi.

            Rośliny ozdobne, takie jak ogromna naparstnica czy kolorowe bratki i pelargonie również przykuły uwagę dzieci.

            Oczywiście w ogrodzie nie zabrakło budek dla ptaków, był nawet mały ul!

            Okazało się, że pan Andrzej ma stałych bywalców w swoim ogrodzie (ptaki), które potrafi rozpoznać po charakterystycznym śpiewie! Chłopcy byli bardzo zainteresowani tym tematem, zwłaszcza podczas oglądania pięknego albumu z ptakami, które można spotkać w Polsce.

            Dzieci zobaczyły także uprawę ogórków w warunkach szklarniowych, ogródek warzywny, a także miały okazję podziwiać króliki.

            Niezwykłe poruszenie wywołał wśród dzieci pokaz 100-letnich żaren i pieca chlebowego. Podczas opowieści gospodarza dzieci mogły samodzielnie podjąć się czynności, a raczej próby zmielenia zboża starym, niezawodnym, ale jakże męczącym sposobem. Dla niektórych odważnych to była prawdziwa siłownia.

            Ta dwugodzinna wizyta w gospodarstwie pana Andrzeja to była prawdziwa przyjemność, zdecydowanie nikt się nie nudził ani minuty! Klimat, który stworzył właściciel tego niesamowitego miejsca, sprzyjał relaksowi i dał możliwość obserwacji natury z bliska.

            Niech na koniec wybrzmią słowa pani Dorotki po wizycie w tym niezwykłym ogrodzie:

            „To miejsce jest zaczarowane, baśniowe, w każdej roślince i w każdym fragmencie ogrodu czuje się miłość, jaką właściciel obdarza przyrodę. To niesamowite - tak blisko nas, prawie po sąsiedzku szkoły, a tak zupełnie inaczej - jak w bajce.

            To było piękne - ja jestem pod ogromnym wrażeniem, myślę, że dzieciom też bardzo się podobało, zwłaszcza że lekcja przyrody odbyła się na świeżym powietrzu w tak pięknych okolicznościach, również architektonicznie.

            Nie da się tego miejsca opisać słowami - to trzeba przeżyć "...

          • 🏆🏦 ZŁOTA SZKOŁA NBP

          • Fantastyczna wiadomość dotarła do nas w ostatnich dniach:

            nasza szkoła otrzymała tytuł „ZŁOTEJ SZKOŁY NBP” w VI edycji programu Narodowego Banku Polskiego pod nazwą „Zadbaj o swoje finanse z wiedzą o banku centralnym”!

            Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w składzie: Maja Izdebska, Mateusz Kocjan, Natalia Kocjan, Olga Kumor, Anna Orkisz, Milena Stochel, Krzysztof Wróbel, Kevin Ziarnik (wszyscy z klasy VII) oraz Piotr Tracz (wspomagający - z klasy IV) pod wodzą naszej matematyczki, pani Katarzyny Woszczek, musiała wykonać trzy obligatoryjne zadania, aby móc wziąć udział w programie.

            Innowacyjna lekcja z ekonomią, debata szkolna i warsztat uczniowski, zapewniły naszej drużynie tytuł „Złotej Szkoły NBP” oraz nagrodę za ten tytuł w wysokości 2 000 zł.

            Nagroda zostanie przeznaczona na zakup programów i pomocy pozwalających rozwijać wiedzę ekonomiczną.

          • Ania i Olga na turnieju tańca💃🤸‍♀️

          • Sukcesy naszych uczniów i uczennic, odnoszone także poza typowym szkolnym ruchem konkursowo-zawodowym, ogromnie nas cieszą, bo świadczą o ich szerokich zainteresowaniach, które zresztą często na początku drogi podpowiadają dzieciom i ich rodzicom nasi nauczyciele.

            I tak 8 czerwca tańczące w szkole tańca 11ELEVEN DANCE STUDIO Ania Orkisz i Olga Kumor (nasze siódmoklasistki) zadebiutowały na Ogólnopolskim Wiosennym Turnieju Tańca i Akrobatyki w Suchych Stawach i udało im się osiągnąć niesamowite, 2. miejsce na podium (na 7 formacji)!

            Natomiast na kolejnych zawodach, w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Sławkowie, formacja dziewczyn, ELEVEN JUNIOR - hip hop do lat 16, wytańczyła także wysokie, 4. miejsce (na 13 formacji).

            Gratulujemy całej formacji i w ogóle szkole tańca 11ELEVEN DANCE STUDIO oraz życzymy coraz większych sukcesów na coraz szerszych wodach.

            https://www.facebook.com/share/1EZ36bQ7uC/?mibextid=wwXIfr

            https://www.facebook.com/share/p/1CcRA1BnCw/?mibextid=wwXIfr

             

          • 🏆🎉 Puchar Korony

          • Mamy wielką przyjemność poinformować o sukcesach sportowych naszych uczennic, które 15 czerwca 2026 r. wzięły udział w zawodach sportowych w Olkuszu – Pucharze Korony.

            I tak:

            * Maja Izdebska

            * Aleksandra Mitka

            * Zuzanna Mitka

            * Gaja Dziwak

            osiągnęły znakomite wyniki, wielokrotnie stając na podium w konkurencjach takich jak: akrobacje na szarfie, podwójna minitrampolina oraz ścieżka akrobatyczna.

            Jesteśmy niezwykle dumni z osiągniętych rezultatów i zaangażowania naszych uczennic. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszego rozwoju, wielu sukcesów sportowych i kolejnych miejsc na podium!

          • 👩🏻‍🎓 Nagrody Burmistrza

          • We wtorek, 16 czerwca, odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu rozdanie nagród Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

            Z dumą prezentujemy skład uczniów naszej szkoły, która z rąk Burmistrza otrzymała gratulacje:

            1. Joanna Mączka - uczennica II klasy

            2. Ksawery Jarosiński - uczeń III klasy

            3. Piotr Tracz - uczeń IV klasy

            4. Anna Orkisz - uczennica VII klasy

            5. Krzysztof Wróbel - uczeń VII klasy

            Zmieniony w tym roku regulamin przyznawania nagród BMiG Olkusz sprawił, że kilkoro naszych uczniów nagród nie otrzymało, tym bardziej więc cieszymy się i gratulujemy tym, którzy ten sukces osiągnęli.

            Gratulacje otrzymali również nauczyciele, którzy do sukcesu uczniów się przyczynili, a w przypadku naszej szkoły byli to: pani Dorota Ćwięczek, pan Zbigniew Rogóż, pani Katarzyna Woszczek, pani Anna Piotrowska i pani Klaudia Andraka-Mączka.

          • "Pszczela oaza"🐝🌱

          • W poniedziałek, 15 czerwca, w naszej szkole odbyła się druga część warsztatów pod nazwą "Pszczela oaza" realizowanych dzięki pozyskanemu grantowi z firmy SRKP SumiRiko z Wolbromia.

            Najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki obejrzeli film o pszczołach, ich życiu, pracy oraz roli, jaką odgrywają w życiu człowieka.

            Następnie wykorzystując przygotowane materiały, uczestnicy warsztatów wykonali piękne pszczółki oraz modele uli.

            Te ciekawe i pouczające zajęcia poprowadziła pani Małgorzata Renkiewicz.

          • 🍦🗃️Gra terenowa "Poszukiwanie Skarbu"🍦🗃️

          • Podczas gdy niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły przebywali na dwudniowej wycieczce w Tresnej nad Jeziorem Żywieckim, nasi przedszkolni „Odkrywcy” i tych kilkoro uczniów, którzy nie pojechali na wycieczkę, mieli we wtorek, 9 czerwca, czas zorganizowany przez Radę Rodziców w osobie pani Kasi Mączki, jako że RR opłaciła przejazd na wycieczkę i postanowiła to zrobić w ramach zrównoważenia wkładu.

            Dzieciaki miały więc najpierw grę terenową „Poszukiwanie Skarbu”, w której trzeba było znaleźć skrzynię pełną białego złota (czyli cukru w postaci słodyczy).

            Aby to zrobić, musieli podążać za ukrytymi tropami, jakimi były fragmenty mapy oraz liściki.

            Zwieńczeniem poszukiwań były też pyszne lody.

            Na koniec pan Damian Redel przygotował dla wszystkich ognisko, na którym upieczone zostały ufundowane przez Radę Rodziców kiełbaski.

          • ☀️⛰️Wycieczka nad Jezioro Żywieckie

          • Dwudniowa wycieczka (8-9 czerwca) do Tresnej nad Jeziorem Żywieckim to był bardzo intensywny czas na świętowanie Dnia Dziecka (Rada Rodziców ufundowała przejazd w obie strony), integrację, poznanie siebie i swoich możliwości, zobaczenie siebie i kolegów/koleżanek w nowym świetle, a także nauka samodzielności i odpowiedzialności.

            Żaden dzień w szkole nie dałby tylu okazji do nauki, jak należy, a jak nie powinno się zachować, czym jest działanie w grupie i że zawsze trzeba mieć wzgląd na innych członków tej grupy, albo ile można osiągnąć bez pomocy mamy czy taty - bezcenne!

            Pierwszy dzień to był wjazd i zejście z góry Żar, a na górze jeszcze zaliczenie toru saneczkowego i małego pikniku.

            Następnie - już w docelowym ośrodku „Odys” w Tresnej - dla starszaków był paintball, a dla młodszych „olimpiada na wesoło”, czyli zawody i zabawy sportowe w niezwykle atrakcyjnej i budzącej dużo śmiechu formie. Na koniec dnia było jeszcze ognisko z kiełbaskami. Poza tym starszaki jeszcze dały upust pokładom energii grając w siatkówkę plażową, a młodsi na wiele sposobów testowali urządzenia na placu zabaw.

            Drugi dzień upłynął nam na rejsie po Jeziorze Żywieckim, następnie był jeszcze spacer po starówce z rynkiem w Żywcu i przepięknym parku, w sercu którego znajduje się minizoo z naprawdę dużą liczbą zwierząt.

            Dużo ruchu na świeżym powietrzu dzięki przepięknej pogodzie to było to, czego zawsze dzieciakom trzeba - więc wycieczkę, której kierowniczką była pani Agnieszka Adamska (pedagożka szkolna), a wychowawczyniami były panie Monika Wilk (pedagożka specjalna) i Anna Kaziród (dyr.), uważamy za BARDZO UDANĄ!

            P.S. Pełną fotorelację zobaczyli rodzice wycieczkowiczów, poniżej tylko najbardziej reprezentatywne fotki „typowo wycieczkowe”.

          • 🎵 "Olkuski słowik" i ✍️"Moja miejscowość - mój mały świat"

          • Miniona środa (3.06) obfitowała w wydarzenia: po pierwsze w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się VII Miejsko-Gminny Konkurs Piosenki o tytuł „Olkuskiego słowika” z udziałem  drugoklasistki, Asi Mączki.

            Jest nam niezwykle miło poinformować, że Asia, przygotowana przez panią Dorotę Ćwięczek, zdobyła 3. miejsce. Obu paniom gorąco gratulujemy!

            Drugim środowym (3.06) wydarzeniem, o którym także z przyjemnością informujemy, było rozdanie nagród w IX edycji Konkursu Poetyckiego im. Anny Piątek dla uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych Powiatu Olkuskiego „Moja miejscowość - mój mały świat” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Olkuszu.

            Zdobywczynią wyróżnienia została w nim nasza uczennica, Milena Stochel - gorąco gratulujemy!

          • 🍦🍧 Rajd pieszy do Przegini🍦🍧

          • Najpierw sadzenie lawendy, a potem lody. Tak dobrze rozpoczęty Dzień Dziecka kontynuowaliśmy racząc się pysznymi lodami, na które wybraliśmy się zaliczając prawie 10-kilometrowy spacerek (w obie strony) do Przegini.

            W szkole zostali tylko najmłodsi - przedszkolni „Odkrywcy” i pierwszaki, ale i oni zostali przez zapobiegliwych i kochających rodziców uraczeni lodami.

          • "Pszczela oaza"🐝

          • Dzięki staraniom pani Małgorzaty Renkiewicz (nauczycielki historii) naszej szkole udało się pozyskać grant z firmy SRKP SumiRiko Poland Sp. z o.o z Wolbromia, na realizację projektu pn. "Pszczela oaza" - warsztaty dla dzieci.

            Wolontariusze SRKP dostarczyli 60(!) sadzonek miododajnej lawendy, którą na dobry początek Dnia Dziecka (1.06) uczniowie kl. VII zasadzili koło szkoły.

            W ten sposób udało się nam zrealizować pierwszy z kilku etapów projektu "Pszczelej oazy". Już cieszymy się na następne.

          • 🤍❤️ JUBILEUSZ 55-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. WOJSKA POLSKIEGO W ZAWADZIE - cz.2

          •  

            ❤️ Kiedy już część oficjalna dobiegła końca, na scenie pojawiły się przedszkolaki, uczennice i uczniowie naszej dostojnej Jubilatki, by w części artystycznej zaprezentować przedstawienie pt. „Tajemnica starej piwnicy”, którego scenariusz napisała pani Aneta Kuligowska-Rogóż, równocześnie go reżyserując wraz z panią Dorotą Ćwięczek. Oprawę muzyczną stworzył zaś pan Zbigniew Rogóż, który także całe wydarzenie fantastycznie nagłośnił.

            ❤️ Śmiech przeplatał się ze wzruszeniem, kiedy ze starej skrzyni dzieci wyciągały „dziwny powerbank”, który był kasetą magnetofonową albo ledwo czytelny autentyczny tekst „hymnu szkoły” stworzony na Jubileusz 30-lecia szkoły.

            ❤️ Piękne piosenki i tańce, perfekcyjnie dopracowane i objawiające talenty naszych wychowanków miały cudowną oprawę w postaci scenografii z gigantycznymi białymi i czerwonymi makami na czele, której pomysłodawczyniami i głównymi wykonawczyniami były panie Magdalena Orłowska i Sylwia Woźniczko.

            ❤️ A na koniec przedstawienia białe i czerwone balony poleciały w niebo budząc nawet w dorosłych dziecięcy zachwyt i zabierając nasze życzenia wszystkiego najlepszego dla szacownej Jubilatki.

            ❤️Koniecznie jeszcze wspomnieć należy niezapomnianą konferansjerkę w wykonaniu pana Jarosława Piekarza - pełną dostojeństwa w pierwszej, oficjalnej części, i poczucia humoru w części drugiej.

             ❤️ Jak przystało na rocznicę, przejście od części artystycznej do części bankietowej uświetnił pięknie (znów patriotycznie w biało-czerwone goździki) udekorowany i - co wszyscy podkreślali, bardzo smaczny tort ze Złotego Rogu - Piekarni Rzemieślniczej i Cukierni z Olkusza.

            ❤️ Zarówno wszyscy zaproszeni goście, jak i żołnierze z asysty honorowej i Orkiestry Wojskowej z Krakowa, a także uczniowie ZS ZDZ ugoszczeni zostali znakomicie przygotowanymi potrawami i przekąskami od firmy cateringowej Artur Sokół z Olkusza, zaś słodki bufet zapewniły jak zawsze niezawodne i znakomite w swych słodkich wypiekach Mamy naszych uczniów i uczennic pod wodzą przewodniczącej Rady Rodziców, pani Patrycji Orkisz. Zresztą także obsługą zaproszonych gości zajęły się oddane i w pełni profesjonalne Mamy, panie Dominika Czarnota, Róża Dziwak, Agnieszka Orkisz, Edyta Piątek, Anna Półtorak, Ilona Stochel, Magda Wadowska, Ilona Ziarnik  oraz pani Ania Kwaśniewska.

            ❤️ Nie udałoby się tak sprawnie przeprowadzić tego ogromnego przedsięwzięcia, gdyby nie pomoc zawsze gotowych do pomocy i dobrej współpracy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Zawady, dla których było oczywiste, że trzeba nas wesprzeć i ramię w ramię z CAŁYM zespołem nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz rodzicami (przed, w trakcie i po) działać na pełnych obrotach, tyle to wymagało wysiłków, czasu i pracy!

            ❤️ A zaczęło się od pozytywnej reakcji na wniosek pani dyrektorki, Anny Kaziród i decyzji Rady Sołeckiej z panią sołtys, Katarzyną Kumor, na czele, żeby przeznaczyć środki na zakup sztandaru dla naszej szkoły. Na finiszu zaś wsparli nas finansowo panowie Paweł Orkisz, Tomasz Sarota, Tomasz Głąb, Paweł Włódzik, Damian Redel, Dawid Szumera, Apolinary Ćwięczek oraz panie Bożena Mitka i Anna Pomierny, a także państwo Beata i Artur Sokołowie.

            ❤️Pięknie wykonany sztandar to zasługa firmy Haftina Textile Group, ze wszech miar godnej polecenia (terminowość i wysoka jakość). Natomiast druk zaproszeń to dar Drukarni Grafpress za pośrednictwem pani Iwony Dziwak. Za kształt broszury okolicznościowej odpowiadała pani Małgorzata Renkiewicz. Zaś nad spójnością wszystkich projektów czuwała pani Anna Kaziród. A wszystko fantastycznie na zdjęciach uwiecznił olkuszanin.pl

            ❤️ Długość obydwu części pamiątkowego wpisu jest próbką tego, jak skomplikowane i gigantyczne było to przedsięwzięcie - dlatego wszystkim, którzy się do niego przyczynili choćby najmniejszym gestem jeszcze raz i jeszcze tutaj DZIĘKUJEMY!

          • 🤍❤️ JUBILEUSZ 55-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. WOJSKA POLSKIEGO W ZAWADZIE - cz.1.

          • ❤️ Kulminacją obchodów Jubileuszu 55-lecia istnienia naszej szkoły była uroczystość, która odbyła się 27 maja. Podczas tej podniosłej uroczystości o charakterze patriotycznym przez wzgląd na patrona naszej szkoły, którym jest Wojsko Polskie, miało miejsce przekazanie sztandaru szkoły.

             ❤️ Tego dnia obchody rozpoczęła msza św. w intencji szkoły i jej pracowników, którą w Kaplicy pw. Matki Bożej Różańcowej w Zawadzie odprawił ksiądz Wiesław Gibas. We mszy wzięły udział poczty sztandarowe szkół z Braciejówki, Gorenic, Kosmolowa i Osieka oraz OSP Zawada, a także poczet chorągwiany Wojska Polskiego, którego przybycie oznajmił głos trąbki.

             ❤️ Po mszy sformowana została kolumna, na czele której stanęła Orkiestra Wojskowa z Krakowa oraz oddział kompanii - asysty honorowej wystawionej przez 5. Pułk Dowodzenia Garnizonu Kraków. Za nimi szedł oddział złożony z uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół ZDZ w Katowicach filii w Olkuszu i poczty sztandarowe, a następnie wszyscy zaproszeni goście, w tym mieszkańcy Zawady, z paniami i panami z Koła Gospodyń Wiejskich na czele.

            ❤️ Od odegrania hymnu państwowego i wciągnięcia flagi państwowej na maszt rozpoczęła się oficjalna część uroczystości, podczas której najpierw przywitała wszystkich gości dyrektorka szkoły, pani Anna Kaziród, a następnie głos zabrali: współgospodarz imprezy, reprezentujący Burmistrza Olkusza zastępca Burmistrza, pan Marcin Wiercioch, następnie Starosta Powiatu Olkuskiego, pan Bogumił Sobczyk, przedstawiciel gen. broni dr. Adama Joksa, Dowódcy 2. Korpusu Polskiego - Dowódcy Garnizonu Kraków (który skierował kompanię honorową na naszą uroczystość) oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu, pan Grzegorz Gruca, którzy przekazali na ręce pani dyrektorki kwiaty i pamiątkowe okolicznościowe upominki. Nieco później (przez wzgląd na napięty harmonogram pracy) głos zabrał także związany z naszą szkołą i mający ją w swojej dobrej pamięci Poseł na Sejm RP, pan Łukasz Kmita.

            ❤️ Po przemówieniach Przewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu, pan Grzegorz Gruca odczytał uchwałę Rady Miejskiej o nadaniu naszej szkole sztandaru, po czym chrzestna sztandaru, pani Renata Woźniak odczytała Akt ufundowania sztandaru, a chrzestny sztandaru, pan Apolinary Ćwięczek, przekazał go w ręce wykonawcy uchwały Rady Miejskiej w Olkuszu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Olkusz, którego reprezentował Zastępca Burmistrza, pan Marcin Wiercioch. Pan Burmistrz po wypowiedzeniu uroczystej formuły przekazania sztandaru wręczył go dyrektorce szkoły, pani Annie Kaziród, ona zaś po wezwaniu powołanego pocztu sztandarowego w składzie: Anita Zajega, Krzysztof Wróbel i Hanna Sarota, przekazała sztandar w ręce uczniów.

            ❤️ Prezentacja sztandaru, a następnie poświęcenie go, ślubowanie uczniów wobec sztandaru i oddanie mu honoru to były kolejne etapy uroczystości, którą zakończyło odegranie i odśpiewanie przez Orkiestrę Wojskową z Krakowa oraz oddział Strzelców Podhalańskich Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Część oficjalna z odprowadzeniem kompanii - asysty honorowej i pocztów dobiegła końca.

            ❤️ Zanim jednak sceną zawładnęli uczniowie i przedszkolaki, miało miejsce odczytanie przez panią Renatę Woźniak niezwykle wzruszającego wspomnienia spisanego specjalnie na tę uroczystość przez panią Michalinę Skubis - nauczycielkę i dyrektorkę szkoły w latach 1986 - 1992, której wielkie zaangażowanie i ogrom wysiłków w tandemie z mężem, panem Marianem Skubisem, doprowadziło do wybudowania szkoły i oddania jej do użytku 1 września 1971 roku.

            Galeria - olkuszanin.pl:

            1. SP Zawada - msza

            https://www.facebook.com/media/set/?vanity=portal.olkuszanin&set=a.1591817352952378

            2. SP Zawada - nadanie sztandaru

            https://www.facebook.com/media/set?vanity=portal.olkuszanin&set=a.1592048836262563

            3. SP Zawada - przedstawienie

            https://www.facebook.com/media/set/?vanity=portal.olkuszanin&set=a.1592071816260265

          • Wycieczka do Krakowa

          • Wtorkowy wyjazd naszych przedszkolnych „Odkrywców” oraz uczniów i uczennic klas 1-3 do krakowskiego Muzeum Iluzji był niezwykłą przygodą pełną wrażeń. To miejsce, w którym „oszustwa” wzroku spotykają się z nauką, wynalazkami i sztuką, dostarczając wszystkim mnóstwo zabawy i ciekawych doświadczeń. Świetny przewodnik, który bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o różnych, niesamowitych zjawiskach fizycznych niezwykle wszystkich zainteresował, a nawet wprawił w zachwyt np. podczas przeglądania się w lustrach - było nawet weneckie!

            Na tym jednak się nie skończyło i nasi wycieczkowicze udali się jeszcze do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie, gdzie zobaczyli mnóstwo fascynujących zwierząt. Każdy znalazł tam coś dla siebie – jednych zachwycały słonie, innych węże, a jeszcze innych piękne flamingi.

            Oczywiście nie zabrakło czasu na posilek na świeżym powietrzu ani zakup pamiątek.

            Na koniec niektórzy byli tak zmęczeni tym pełnym atrakcji dniem, że w drodze powrotnej po prostu usnęli.

            Generalnie był to bardzo udany, pełen śmiechu, nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień szalenie atrakcyjny wyjazd w pięknych okolicznościach fauny i flory. Oprócz egzotycznych zwierząt w krakowskim zoo zachwyty wzbudziła przepiękna roślinność: kilkunastoletnie rododendrony w tej chwili kwitną i wyglądają cudownie!

            No i jeszcze pogoda była jak na zamówienie.

          • Powiatowy Konkurs Plastyczny dla klas I-III

          • W ramach XXV edycji akcji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz XXIII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek olkuska biblioteka (PiMBP) zorganizowała w miniony piątek (15.05) Powiatowy Konkurs Plastyczny dla klas I-III pod hasłem „Otwórz książkę i odkryj swoją krainę czarów”.

            Jest nam niezwykle miło poinformować, że biorąca w nim udział nasza drugoklasistka, Lena Mirota, otrzymała wyróżnienie.

            Satysfakcja ze zdobytego wyróżnienia jest tym większa, że prace powstawały na miejscu, w bibliotece, bez najmniejszego udziału osoby dorosłej. Wielkie brawa!

            Dziękujemy również Darii Wadowskiej za podjęte wyzwanie i wzięcie udziału w konkursie.

          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO Z OKAZJI JUBILEUSZU 55-LECIA NASZEJ SZKOŁY

          • Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie i piękne prace konkursowe.

            Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac: aż 64 prace w kategorii klas I–III oraz 41 w kategorii zerówek!

            Wybór laureatów był niezwykle trudny, ponieważ wszystkie prace zachwyciły nas pomysłowością, starannością wykonania oraz kreatywnym podejściem do tematu. Każda z nich zasługuje na uznanie i wielkie brawa. 

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy również nauczycielom i rodzicom za wsparcie młodych artystów.

            Dyplomy i nagrody dla zwycięzców zostaną dostarczone do szkół i przedszkoli.

            Dziękujemy również lokalnym przedsiębiorcom za ufundowanie nagród dla laureatów:

            @Południowe Lutnictwo

            @Gabinet Rehabilitacji Joann-Med Joanna Skotniczna

            @IK Perfect Style - Iwona Kabat

          • Challenge dla Milanka

          • Włączamy się do #ChallengeDlaMilanka! 💙

            Pokazujemy, że pomaganie to prawdziwa supermoc 🦸‍♀️🦸‍♂️

            Wspólnie możemy zrobić coś naprawdę wielkiego i dać Milankowi ogrom wsparcia oraz nadziei.

            Każdy gest ma znaczenie — razem mamy moc, zmieniać świat na lepsze ✨

            Dlatego zachęcamy wszystkich do dołączenia i pomagania! 💪

            Dobro wraca ❤️

            Dziękujemy za nominację Szkole Podstawowej w Gorenicach.

            A teraz nominujemy do udziału w challenge’u:

            📢 @OSPZawada;

            📢 @Szkołę Podstawową w Sienicznie;

            📢 ZDZ - Zespół Szkół w Olkuszu;

            Wasze zadanie:

            ✅ wykonajcie wspólnie 10 pompek lub 10 przysiadów

            ✅ wpłaćcie minimum 100 zł na zbiórkę dla Milanka

            ✅ nominujcie kolejne 3 jednostki do udziału w akcji

            Na wykonanie zadania macie 72 godziny 💪💚

            🔗 Link do zbiórki:

            https://www.siepomaga.pl/milanek-adamus