Aktualności

          • 🤍❤️ JUBILEUSZ 55-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. WOJSKA POLSKIEGO W ZAWADZIE - cz.1.

          • ❤️ Kulminacją obchodów Jubileuszu 55-lecia istnienia naszej szkoły była uroczystość, która odbyła się 27 maja. Podczas tej podniosłej uroczystości o charakterze patriotycznym przez wzgląd na patrona naszej szkoły, którym jest Wojsko Polskie, miało miejsce przekazanie sztandaru szkoły.

             ❤️ Tego dnia obchody rozpoczęła msza św. w intencji szkoły i jej pracowników, którą w Kaplicy pw. Matki Bożej Różańcowej w Zawadzie odprawił ksiądz Wiesław Gibas. We mszy wzięły udział poczty sztandarowe szkół z Braciejówki, Gorenic, Kosmolowa i Osieka oraz OSP Zawada, a także poczet chorągwiany Wojska Polskiego, którego przybycie oznajmił głos trąbki.

             ❤️ Po mszy sformowana została kolumna, na czele której stanęła Orkiestra Wojskowa z Krakowa oraz oddział kompanii - asysty honorowej wystawionej przez 5. Pułk Dowodzenia Garnizonu Kraków. Za nimi szedł oddział złożony z uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół ZDZ w Katowicach filii w Olkuszu i poczty sztandarowe, a następnie wszyscy zaproszeni goście, w tym mieszkańcy Zawady, z paniami i panami z Koła Gospodyń Wiejskich na czele.

            ❤️ Od odegrania hymnu państwowego i wciągnięcia flagi państwowej na maszt rozpoczęła się oficjalna część uroczystości, podczas której najpierw przywitała wszystkich gości dyrektorka szkoły, pani Anna Kaziród, a następnie głos zabrali: współgospodarz imprezy, reprezentujący Burmistrza Olkusza zastępca Burmistrza, pan Marcin Wiercioch, następnie Starosta Powiatu Olkuskiego, pan Bogumił Sobczyk, przedstawiciel gen. broni dr. Adama Joksa, Dowódcy 2. Korpusu Polskiego - Dowódcy Garnizonu Kraków (który skierował kompanię honorową na naszą uroczystość) oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu, pan Grzegorz Gruca, którzy przekazali na ręce pani dyrektorki kwiaty i pamiątkowe okolicznościowe upominki. Nieco później (przez wzgląd na napięty harmonogram pracy) głos zabrał także związany z naszą szkołą i mający ją w swojej dobrej pamięci Poseł na Sejm RP, pan Łukasz Kmita.

            ❤️ Po przemówieniach Przewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu, pan Grzegorz Gruca odczytał uchwałę Rady Miejskiej o nadaniu naszej szkole sztandaru, po czym chrzestna sztandaru, pani Renata Woźniak odczytała Akt ufundowania sztandaru, a chrzestny sztandaru, pan Apolinary Ćwięczek, przekazał go w ręce wykonawcy uchwały Rady Miejskiej w Olkuszu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Olkusz, którego reprezentował Zastępca Burmistrza, pan Marcin Wiercioch. Pan Burmistrz po wypowiedzeniu uroczystej formuły przekazania sztandaru wręczył go dyrektorce szkoły, pani Annie Kaziród, ona zaś po wezwaniu powołanego pocztu sztandarowego w składzie: Anita Zajega, Krzysztof Wróbel i Hanna Sarota, przekazała sztandar w ręce uczniów.

            ❤️ Prezentacja sztandaru, a następnie poświęcenie go, ślubowanie uczniów wobec sztandaru i oddanie mu honoru to były kolejne etapy uroczystości, którą zakończyło odegranie i odśpiewanie przez Orkiestrę Wojskową z Krakowa oraz oddział Strzelców Podhalańskich Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Część oficjalna z odprowadzeniem kompanii - asysty honorowej i pocztów dobiegła końca.

            ❤️ Zanim jednak sceną zawładnęli uczniowie i przedszkolaki, miało miejsce odczytanie przez panią Renatę Woźniak niezwykle wzruszającego wspomnienia spisanego specjalnie na tę uroczystość przez panią Michalinę Skubis - nauczycielkę i dyrektorkę szkoły w latach 1986 - 1992, której wielkie zaangażowanie i ogrom wysiłków w tandemie z mężem, panem Marianem Skubisem, doprowadziło do wybudowania szkoły i oddania jej do użytku 1 września 1971 roku.

            Galeria - olkuszanin.pl:

            1. SP Zawada - msza

            https://www.facebook.com/media/set/?vanity=portal.olkuszanin&set=a.1591817352952378

            2. SP Zawada - nadanie sztandaru

            https://www.facebook.com/media/set?vanity=portal.olkuszanin&set=a.1592048836262563

            3. SP Zawada - przedstawienie

            https://www.facebook.com/media/set/?vanity=portal.olkuszanin&set=a.1592071816260265

          • Wycieczka do Krakowa

          • Wtorkowy wyjazd naszych przedszkolnych „Odkrywców” oraz uczniów i uczennic klas 1-3 do krakowskiego Muzeum Iluzji był niezwykłą przygodą pełną wrażeń. To miejsce, w którym „oszustwa” wzroku spotykają się z nauką, wynalazkami i sztuką, dostarczając wszystkim mnóstwo zabawy i ciekawych doświadczeń. Świetny przewodnik, który bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o różnych, niesamowitych zjawiskach fizycznych niezwykle wszystkich zainteresował, a nawet wprawił w zachwyt np. podczas przeglądania się w lustrach - było nawet weneckie!

            Na tym jednak się nie skończyło i nasi wycieczkowicze udali się jeszcze do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie, gdzie zobaczyli mnóstwo fascynujących zwierząt. Każdy znalazł tam coś dla siebie – jednych zachwycały słonie, innych węże, a jeszcze innych piękne flamingi.

            Oczywiście nie zabrakło czasu na posilek na świeżym powietrzu ani zakup pamiątek.

            Na koniec niektórzy byli tak zmęczeni tym pełnym atrakcji dniem, że w drodze powrotnej po prostu usnęli.

            Generalnie był to bardzo udany, pełen śmiechu, nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień szalenie atrakcyjny wyjazd w pięknych okolicznościach fauny i flory. Oprócz egzotycznych zwierząt w krakowskim zoo zachwyty wzbudziła przepiękna roślinność: kilkunastoletnie rododendrony w tej chwili kwitną i wyglądają cudownie!

            No i jeszcze pogoda była jak na zamówienie.

          • Powiatowy Konkurs Plastyczny dla klas I-III

          • W ramach XXV edycji akcji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz XXIII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek olkuska biblioteka (PiMBP) zorganizowała w miniony piątek (15.05) Powiatowy Konkurs Plastyczny dla klas I-III pod hasłem „Otwórz książkę i odkryj swoją krainę czarów”.

            Jest nam niezwykle miło poinformować, że biorąca w nim udział nasza drugoklasistka, Lena Mirota, otrzymała wyróżnienie.

            Satysfakcja ze zdobytego wyróżnienia jest tym większa, że prace powstawały na miejscu, w bibliotece, bez najmniejszego udziału osoby dorosłej. Wielkie brawa!

            Dziękujemy również Darii Wadowskiej za podjęte wyzwanie i wzięcie udziału w konkursie.

          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO Z OKAZJI JUBILEUSZU 55-LECIA NASZEJ SZKOŁY

          • Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie i piękne prace konkursowe.

            Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac: aż 64 prace w kategorii klas I–III oraz 41 w kategorii zerówek!

            Wybór laureatów był niezwykle trudny, ponieważ wszystkie prace zachwyciły nas pomysłowością, starannością wykonania oraz kreatywnym podejściem do tematu. Każda z nich zasługuje na uznanie i wielkie brawa. 

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy również nauczycielom i rodzicom za wsparcie młodych artystów.

            Dyplomy i nagrody dla zwycięzców zostaną dostarczone do szkół i przedszkoli.

            Dziękujemy również lokalnym przedsiębiorcom za ufundowanie nagród dla laureatów:

            @Południowe Lutnictwo

            @Gabinet Rehabilitacji Joann-Med Joanna Skotniczna

            @IK Perfect Style - Iwona Kabat

          • Challenge dla Milanka

          • Włączamy się do #ChallengeDlaMilanka! 💙

            Pokazujemy, że pomaganie to prawdziwa supermoc 🦸‍♀️🦸‍♂️

            Wspólnie możemy zrobić coś naprawdę wielkiego i dać Milankowi ogrom wsparcia oraz nadziei.

            Każdy gest ma znaczenie — razem mamy moc, zmieniać świat na lepsze ✨

            Dlatego zachęcamy wszystkich do dołączenia i pomagania! 💪

            Dobro wraca ❤️

            Dziękujemy za nominację Szkole Podstawowej w Gorenicach.

            A teraz nominujemy do udziału w challenge’u:

            📢 @OSPZawada;

            📢 @Szkołę Podstawową w Sienicznie;

            📢 ZDZ - Zespół Szkół w Olkuszu;

            Wasze zadanie:

            ✅ wykonajcie wspólnie 10 pompek lub 10 przysiadów

            ✅ wpłaćcie minimum 100 zł na zbiórkę dla Milanka

            ✅ nominujcie kolejne 3 jednostki do udziału w akcji

            Na wykonanie zadania macie 72 godziny 💪💚

            🔗 Link do zbiórki:

            https://www.siepomaga.pl/milanek-adamus

          • Pomagamy!

          • Niesamowite wydarzenie, jakim była internetowa zbiórka charytatywna pod hasłem „Słucham 9 dni dissu na raka, żeby pomóc dzieciom z Fundacji Cancer Fighters”, zorganizowana przez Łatwoganga, wywarła takie wrażenie na naszych uczniach i uczennicach, że sami postanowili „COŚ” zrobić.

            I tak uczennice z Samorządu Uczniowskiego wpadły na pomysł, żeby urządzić kiermasz ciast i innych łakoci domowej produkcji i cały dochód przeznaczyć na Fundację Cancer Fighters, która została beneficjentem tamtej internetowej akcji.

            Za zgodą dyrekcji (zachwyconej tym aktem samodzielności i wielkiego serducha) przystąpiły więc do działania, a zaczęły od przygotowania na lekcji informatyki stosownego plakatu i poinformowania wszystkich o przygotowywanej akcji.

            Następnie przez cały czwartek, 7 maja, sprzedawały zgromadzone pyszności i co ważne, po wszystkim zrobiły porządki, bo było tego naprawdę dużo, więc i było co sprzątać

            Zebraną kwotę - 710 zł - dziewczyny pojechały wpłacić na poczcie w Olkuszu, więc ten odruch serca od samego początku do samego końca był przez nie całkowicie samodzielnie przeprowadzony! Coś pięknego!

            Razem z rodzicami przygotowali i przynieśli różne pyszności: Maja Izdebska, Olga Kumor, Milena i Olek Stochel, Kevin i Nina Ziarnik, Krzysztof Wróbel, Piotr i Michałek Tracz, Gaja Dziwak, Zuzia i Ola Mitka, Asia i Bartuś Mączka, Ania i Piotruś Orkisz, Anita i Arturek Zajega, pani Anna Mitka (mama Mikołaja). WIELKIE PODZIĘKOWANIA!

          • Lekkoatletyczne nadzieje olimpijskie

          • Jeszcze przed egzaminami, w piątek 8 maja, odbyły się w Olkuszu, na stadionie MOSiR-u na Czarnej Górze, eliminacje Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich dla uczniów klas III i IV szkół podstawowych.

            W zawodach wzięło udział trzech naszych uczniów i około 600 osób z całego województwa.

            Nasi uczniowie brali udział w dwuboju:

            - Adam Chochół: bieg na 600 m i skok w dal;

            - Piotrek Tracz: bieg na 300 m i skok w dal;

            - Ksawery Jarosiński: bieg na 60 m i rzut piłeczką palantową.

            Organizatorem zawodów był Małopolski Związek Lekkiej Atletyki, a organizacja ta była - wedle słów opiekuna naszych zawodników, pana Daniela Kordaszewskiego - znakomita. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie dostali pamiątkowe koszulki, bidony i obiadek.

            Chłopcy na podium stanęli tylko symbolicznie, do zdjęcia, ale ich wyniki nikomu nie przyniosły wstydu - plasowali się mniej więcej w połowie stawki wszystkich biorących udział.

            Dziękujemy za podjęcie trudu walki!

          • Zawody w piłkę nożną

          • We wtorek, 5 maja, odbyły sie zawody w piłkę nożną na szczeblu gminnym, w którym wzięła udział nasza drużyna w kategorii klas IV-VI (Franek, Kuba, Kuba, Hubert, Piotrek, Adam i Antek).

            Niestety po przegraniu meczy z SP5 i SP9 nie wyszliśmy z grupy.

            Chłopaki z pewnością dali z siebie wszystko, dziękujemy więc za podjęcie wyzwania.

            Na zawodach z drużyną był nasz wuefista, pan Daniel Kordaszewski.

          • 🦅➕ "Orzeł Matematyczny"🦅➕

          • Korzystając z okazji, że wszyscy uczniowie i uczennice byli zgromadzeni na apelu trzeciomajowym, wręczone zostały dyplomy z tytułem laureata i dyplomy za udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny”.

            Konkurs ten popularyzuje naukę matematyki w szkole podstawowej dając równocześnie możliwość porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z terenu całej Polski.

            W naszej szkole udział wzięło szesnaścioro uczniów i uczennic z klas II-VII i aż połowa z nich uzyskała tytuł laureata - Orła Matematycznego z poszczególnymi miejscami (z podziałem na klasy)

            15.Asia Mączka

            16.Zuzia Mitka

            18.Piotr Orkisz

            20.Ksawery Jarosiński

            19.Hania Sarota

            21.Anita Zajega

            22.Krzysztof Wróbel

            Najwyżej, bo na 4. miejscu uplasował się Makar Machula, który niestety niedawno musiał się przeprowadzić i jego dyplom zostanie przekazany osobno.

            Wszystkim uczniom, którzy zmierzyli się z konkursowymi zadaniami serdecznie dziękujemy za podjęcie wyzwania, a laureatom gratulujemy!

            Dyplom z podziękowaniami otrzymała również matematyczka, pani Katarzyna Woszczek, jako organizatorka „Orła Matematycznego” w naszej szkole.

            Do konkursu w klasach młodszych uczniów i uczennice przygotowywała pani Renata Woźniak.

          • 📜🇵🇱 Święto Konstytucji 3 Maja

          • Uroczystym apelem uczciliśmy w poniedziałek (4.05) Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.

            Tradycyjnie wszyscy uczniowie i uczennice, wspólnie z przedszkolakami, odśpiewali na początek hymn państwowy.

            Zgromadzeni mieli możliwość obejrzeć projekcję edukacyjną, przedstawiającą przyczyny powstania Konstytucji 3 Maja, która jest najstarsza w Europie i druga na świecie, po amerykańskiej.

            Na koniec uczennice kl. VII przybliżyły uczniom i przedszkolakom dwie najważniejsze konstytucje w historii Polski: tę z 1791 r. oraz obowiązującą konstytucję z 1997 r., wykazując ich najważniejsze podobieństwa i różnice.

            Nad całością czuwała nasza historyczka, pani Małgorzata Renkiewicz.